Zonja Pak godet përsëri

Zonja Pak godet përsëri

Zonja Pak heq dorashkat diplomatike
dhe godet përsëri. Kësaj radhe të çmendurit
dhe të paturpshmit - përsëri shqiptarët...

Bëj çudi! Zoti Mustafai flet gjithmonë
në gjuhën e saj. Pse të keqkuptohet?!

Ah, më falni! Kësaj radhe keqkuptimi
është imi: Mustafai kishte folur shqip(!)
dhe kjo gjë, pa dyshim,
është turp e çmenduri...

---

Ll. K.

1 Komente

Do doja qe ta pelqeja, por nuk mund. Me vjen keq dhe cudi. Fillimi ishte premtues, por...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).