Zonja Pak godet përsëri

Zonja Pak godet përsëri

Zonja Pak heq dorashkat diplomatike
dhe godet përsëri. Kësaj radhe të çmendurit
dhe të paturpshmit - përsëri shqiptarët...

Bëj çudi! Zoti Mustafai flet gjithmonë
në gjuhën e saj. Pse të keqkuptohet?!

Ah, më falni! Kësaj radhe keqkuptimi
është imi: Mustafai kishte folur shqip(!)
dhe kjo gjë, pa dyshim,
është turp e çmenduri...

---

Ll. K.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).