Zonja Pak

Zonja Pak

Evroparlamentarja Pak ishte mërzitur,
tamam si një nënë e mire,
me fëmijët parlamentarë shqiptarë.

Zihen për një kuti votimi... Fëmijë janë...
Ah, fëmi të prapë,
fëmijë 60-vjecarë!

Por gjithnjë nëna Pak e njeh të mirin,
e njeh dhe të ligun.

Njërit, gjithmonë i heq veshin;
tjetrin, gjithmonë e përkëdhel.

---

Ll. K.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).