Zbritëm!

Hëna ka paraqitur gjithmonë kuriozitet për tokësorët. Shpesh herë i është bashkangjitur çmenduria (nga ku fjala lunatik) dhe herë të tjera është vënë përkrah mistereve të pashpjegueshme të kohës. Një mollë e ndaluar që rrotullohej rreth tokës.
Përpjekjet Ruse kishin bërë të mundur vetëm uljen në Hënë të “objekteve” të ndërtuara nga njeriu, dhe këto me [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).