Ylli Polar

Ylli Polar

Shumë here e kërkova,
por asnjëherë s’e gjeta Yllin Polar.

Nuk ishte kohë për romantizma,
për netë me hënë e yje...

Por Yllin Polar e kërkova.
Të kapesha prej bishtit të Arushës së Vogël
Dhe të udhëtoja për në vendin tim.

Kretë, 2005

---

Ll. K.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).