Xhaxhi me fytyrë gjithmonë të qeshur

Nisje.
Kjo nuk është një përrallë, e megjithëkëtë, unë do e filloj me “na ishte një herë një djalë…” Nuk e kam fare idenë se çfarë mund të mendoni, por mund të them që po, vërtet, një herë na ishte një djalë. Ishte shumë i vogël, ky djalë. Ndodhitë e tij, aso kohe, ende nuk shkruheshin me [...]

1 Komente

Prapë, fan!

p.s. desha të them se jo vetëm tregimet më pëlqejnë për nga shtjellimi dhe shqipja, por dhe ky shkrimi përreth një poeti më tërhoqi deri në fund, duke zbuluar pak nga pak për kë e se bëhej fjalë.

për peshqit që kanë kohë dhe dëshirë të lexojnë rrqethsa të shkruar bukur dhe shqip, autori i këtij shkrimit ka disa tregime shumë të mira.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).