Walk the line

nga Florian Alla

Johnny Cash është jo vetem legjenda e muzikës amerikane, por njikohësisht një nga figurat më pak të njohura nga publiku i gjerë. Një nga ato figura që kane adhurimin total të pakices, dhe që zbulohen nga publiku i gjerë vetëm kur bëhen filma si ky.

Walk the line fillon me jetën e [...]

3 Komente

Oh, une e pelqej at film. E kam pare disa here rresht.

Reese Witherspoon is always great !

ne kete film Joaquim nxorri nje pune shume te mire si perhere.

Reesen s'para e kam fiksim por ne kete film ishte shume cool.

Me pelqen ky film. Besoj se Joaquim duhet te fitonte Oscar-in dhe jo Reese.

Walk the Line fillon me prapaskenat e burgut te Folsom-it, dhe jo me femijerine e Cash (me duket, me falni ne gaboj). Eshte e vertete qe filmi nuk sjell ndonje gje te re per njohesit e muzikes se Cash, por realizimi eshte kaq jetesor dhe i prekshem, e i pershtatshem per te gjithe: zbulimi i talentit, perpjekja per te kenaqur prinderit, pakenaqesite e jetes, reformimi.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).