VIKTIMIZËM VIZASH

Bashkimi Evropian synon t’i liberalizojë vizat me tre shtetet e mëposhtme: Maqedoninë, Malin e Zi dhe Serbinë. Ky njoftim u interpretua në Shqipëri kryesisht në planin politik. Përqasja duket korrekte, pavarësisht se neo-opozita dhe neo-mazhoranca, siç mund të pritej, e lexuan ndryshe mesazhin që erdhi nga Brukseli. Mirëpo, shpjegimin e mospërfshirjes së Shqipërisë në grupin e [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).