Vetmia e Nick Cave

Ne 96 Cave nominohet per Best Male nga MTV. Kjo me poshte eshte letra e plote e shpjegimit per mosparaqitjen e tij ne mbremjen e shperndarjes. Eshte nje dokument i jashtezakonshem per te kuptuar nje artist dhe menyren se si ky e koncepton muziken qe j’ua keshillojme te gjitheve.

Drejtuar MTV-së
Do më pëlqente si fillim t’ju [...]

3 Komente

Ndonje dite duhet me gjet kohen, me e eksploru mire diskografine e Cave; jo kalimthi sic kam bere deri tani ...

555555555555....se mos harroj: 5555555

e shef mer? njikshtu folet!

(dhe ky vleresim nuk eshte per konkurim  smiley

 

wow! Jane te rralle njerezit e tille te cilet vleresojne ate cka e kane te shtrenjte dhe te shenjte ne kete menyre sic ka bere Nick Cave. Respekte!

Flm per prurjen!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).