Vëllezërit e mëdhenj në shekullin e sotëm.

Ndoshta Orwell  gabohej. Apo ndoshta Orwell ishte shumë optimist.
George Orwell. Shkrimtar anglez. Antikomunist, apo anti-totalarist më mirë. Bashkë me viktimat dhe kufinjtë, lufta e dytë boterore na lë edhe ca libra të medhenj. Dy mbi të gjithë “ 1984” dhe “ Ferma e kafshëve.”

Ferma është ai liber që duhet lexuar për të kuptuar historinë e [...]

1 Komente

A nuk di me lexu unë, apo ky shkrimi thotë, mes të tjerave, që Google na qenka afër falimentimit se nuk po na u rriska aq shpejt sa duhet? Edhe që robtë që vullnetarizojnë detajet e jetës së tyre në FB na qenkan njësoj me 1984 e Orwell? Edhe qe nqs do ti o lexues me hap një sit, merre domainin tek faqja e autorit?!?!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).