Use Your Fist And Not Your Mouth

Mbreme punova header-in e ri per Saktivisten. Headeri i ri i pershtatet me teper me permbajtjen dhe natyren e shkrimeve te kesaj faqjeje.

Gjithashtu ne faqje eshte vendosur dhe nje player ku here pas here do te vendosen emisionet e Gaz 51 (ose te nje projekti nderkombetar radiofonik???) dhe gjithashtu kenge rock qe do te synojne edukimin audio te njerezise (muzicki per popllin). Pop’lli jemi vete!

 

header2

      

36 Komente

AS, ky hajdari i ri që paskeni bërë... lë për të dëshiruar.

Unë si fshatar (katunar/malok) e marr sikur ato grushta i keni drejtu drejt meje (mbasi qytetin e keni mbas shpatullave)... apo doni me e nxef popdhin me kto gjojna? smiley

ato pallatet psh. ok te kuqe, porse jo me foto, por si edhe grushtat, te vizatuara. dhe siper grushteve nje banderole e varur mbi dy shtylla: saktivista!

Tek ato grushtat lart, përveç draprit dhe çekanit... futni edhe ndonjë sakicë ose sopatë.... ose armatosi të gjithë ato grushte me gjosejna qi shkrujnë (pendë pate, pena, stilolapsa, stilografa, kalema... ), ose ... të gjithë ato grushta vëri sipër ndonjë kompiuteri (helbete, diku duhet edhe të përplasen... apo jo smiley&nbspsmiley

 nuk ka mo lal se çfare mendje te jape (se siç thashe qepare nuk diskutohen shijet artistike). te kishte e bente vete diçka te ngjashme. 

pastaj ai header duhet pare ne kontekst. mund te duket mire keshtu, e keq tek faqja ku ka vendin, ose keq keshtu e mire atje. çdo gje behet ne funksion te diçkaje e duhet pare po ne funksion te saj. smiley

ja nji sugjerim per autorin:

-zbut ngjyrat. ato grushtet e zinj evokojne pak fashizem. mos jepni mesazh dhune. shoqeria shqiptare ka nevoje me shume per arsye sesa per emocion, mendoj une... por une flas kaluar se jam larg e sdi si perceptohen gjerat tamam tamam atje. por qe duhet bere dicka per te ftohur kokat e nxehta te te gjitha aneve ne politike duhet...

me te mira

grushtat jane te bardhe...

 personalisht mendoj se grafizmit lart i mungon rafinimi, siç ndodh me te gjithe grafizmin shqiptar qe shohim tek faqe te ndryshme andej ketej neper net por edhe me çfare behet aktualisht ne lemin artistik (muzike, art, letersi, etj) ne shqiperi.

kosovaret ne ket leme na e kalojne, me duket.

E kuqja dhe e zeza jane ngjyrat a) kombetare b) te te majtes (si spekter i gjere)

grushtat e ngritur jane gjithashtu simbol shekullor i te majtes, dhe nuk simbolizojne dhunen, por bashkimin, solidaritetin dhe rezistencen. flamujt e kuq gjakun e te shtypurve, dhe gatishmerine.

"e majta" moderne shpesh here distancohet nga keto simbole a) sepse nuk eshte realisht e majte dhe nuk perfaqeson shtresat tradicionale qe mbron e majta, dhe b) sepse kerkon distancimin nga regjimet evropianolindore (qe as ato nuk ishin te majta, por ishin totalitare, diktatura me kulte te zhvilluara individesh, e me nje aristokraci te veten...

Unë e doja kështu p.sh: Images Like This One

affraid

Manjoleta, po ti me se do t'i kishe mbushur ato grushtat? smiley

Question

Aman të keqen,vetëm dylbinë e xha Sulos mos ja u vër smiley

e kishe për kërkesën që i bëja Manjolës për dylbinë? smiley

do ishte me mire qe ne vend te njerezve te kishe vene ca dele kurse ne vend te pallateve nje fushe me bar.keshtu do te kishte me shume kuptim e majta.

nuk jam kondra, pastaj pse duhet ta veni ju, ai ka kohe qe eshte ne krye te deleve.

e konfirmume nga delet vete tingellon sakte, kur ke te drejte ke te drejte

  

me nje ndryshim, une kam dale me kohe nga kopeja kurse ti je bere zedhenesi i kopese,meqe je akoma atje.

delen qe ndahet nga tufa...

megjithate nese do kisha qene ne pozicionin tend (si i dale prej kopese) do beja cmos te shpetoja bashkedelet...

megjithate edhe te dalesh vete prej grigjes, nuk eshte pak, sukses eshte. te uroj!

E funit para se me ik; nga fondi i fiLLoSoFise se perbotshme (7,000 vjet e vjeter... sa letersia vete):

a) kur je i dhim, mos e ngri koken.

b ) jo gjithnji ai qe te 10 ta do te keqen.

Turqeta!

prandaj ike ti smiley se besoje te ky statement

 

nejse, 7000 vjet histori, dhe sa i perket dinjitetit dhe lirive...

e kena ne pellazget, edhe kur jemi te dhim duam te jemi te paret, edhe kur ulim koken duam ta ulim me shume nga te tere...

Po ti lexoni artikujt tek saktivista dhe te kapni mesazhin e saj, do te kuptoni pse header i shkon shume per shtat. pershendetje te gjitheve.

Ruajna Zot mend 't ekrese....!!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).