URA E SHENJAVE

 

Meqë ky debat është shtjelluar rreth shkrimit dhe rolit të tij në kulturë, në raport edhe me sistemet e tjera të shenjave, ndoshta është vendi për të sqaruar edhe mënyrën si është përftuar shkrimi historikisht.
Prejardhja ikonike e shkrimit
Martesa pothuajse e përsosur që ndeshet sot midis shkrimit dhe gjuhës së folur, në shumë gjuhë, duke përfshirë [...]

1 Komente

Shume interesant ky shkrim. Cudi, kur i studioja ne fakultet Ferdinand Sysyrin me shoke me dukeshin te merzitshem, tani po i kerkoj prape leksionet nga e para...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).