Udhëtimi

nga Darien Levani
 
Kam një dorë të keqe kësaj radhë, shumë kupa, çupën dhe asin maç. Asi maç është i pambrojtur. Shoh ortakun tim por nuk mund të flasim. Edhe kundërshtarët shihen por nuk flasin. Marr disa kupa. Askush nuk guxon të dali në maç derisa merr dorën ortaku im. Ngre supet dhe hedh një maç. [...]

1 Komente

Darien, shume bukur. E ke percjelle me besnikeri ate gjendjen e bezdisshme dhe te pezullt te udhetimit... fragmenti i ngjitjes se shkalleve me valixhe ne dore, i goditur.

p.s. difidence - mosbesim smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).