Ty

Ty.

Do të të njoh që në momentin e parë që do të të shikoj në fotografi. Oh po, flokët e tua, ndoshta, nuk do të kenë ngjyrën e verdhë që unë gjithmonë kam imagjinuar, ndoshta do të jenë të shkurtër që të nxjerrin në pah vëthë të çmuar. Ndoshta nuk do të kesh veshur rroba sportive e, ndoshta, tipi yt nuk do të jetë ai që unë gjithmonë kam ëndërruar të njoh.

Ndoshta.

11 Komente

nice and scary..

E prisja nje fund ndryshe, por prisja dicka me me humor... Arsyen e plumbit ballit s'e mora vesh...

edhe nje viktime e njohjeve virtuale smiley

ket pershtypje me dha

 

ene mu

Mire e boj une qe s'dal ne takim me kta virtualet

te ha nai koqe plumi kot hihihihi

qenke si une smiley

me teper se dyshuese , per te mos thene paranojake smiley

 

Jo, koqet e plumbit nuk hahen kaq lehte. Te pakten ne letersi. Ne jete, edhe mundet qe e ha. Sepse njerezit nuk jane gjithmone te arsyeshem. Jeta reale ka dhe te çmendur brenda. Por jeta imagjinare, ajo letrare, nuk ka te çmendur. Ajo ka rregulla. Ne letersi, nese na del perpara nje i çmendur qe i thote personazhit tjeter : "miremengjes, kam deshire te te vras", atehere shkrimtari duhet te thote nga mbiu ky njeri. Nuk mjafton te fshihesh pas pretekstit : une jam shkrimtar dhe bej ç'te dua me personazhet e mi. Po te jete ashtu, edhe une shkruaj per dike qe shkon tek gjyshja ne fshat, dhe pasi ha nje pershesh te mire me dhalle, çohet dhe perdhunon gjyshen. Pse e ben ky kete ? C'mendon autori kur shkruan kete ? Asgje ? OK, asgje, ashtu e leme.

 

Dakod me gjithçka qe the vetem me nje perjashtim te vogel : ne letersine horror/thriller siç eshte kjo, supozohet qe edhe eshte e mundur.

 

Vrases me pagese e kuptova une:

"Të nesërmen, do shkoj të marr edhe pjesën tjetër të honorarit tënd"

Mua mu duk e bukur, edhe menyra e shkrimit edhe "twisti" i fundit.

Hubirnet, sapo hodhe poshte "i huaji - kamy", bravo!!!

Mire o Erjon, mire. E paske marre vesh dhe ti punen e te huajit. Eh mire, ashtu e leme. S'kam terezi ketu te ve ne mend sa populli kalon duke dredhur zinxhiret.

 

Edhe ti te kapur e paske punen e letersise, "ska te cmendur, ka rregulla..."

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).