TRANS-ZI-SHQIP-THART-NGEC-JONË***

729442-891924

Kur vë zemrën në zjarr, ajo nuk kthehet më
Mes flokësh luaj, ethshëm, një tango përmes
Shalësh vajzash që çmenden
Lagen nën retë që enden

Kur ti bën ta kapësh, ajo shket
E kur e mbërthen ajo zë bërtet,
Kujt ti bjeri dhjeta (është e vërteta?)
A mund të na thotë nëse kjo është jeta
Kur ti bën ta kapësh, ajo shket
E kur e mbërthen ajo zë bërtet,
Kujt ti bjeri dhjeta (është e vërteta?)
A mund të na thotë nëse kjo është jeta

Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
(seks-porn-para-revolucion)
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
(seks-porn-para-revolucion)

Kur ti bën ta kapësh, ajo shket
E kur e mbërthen ajo zë bërtet,
Kujt ti bjeri dhjeta (është e vërteta?)
A mund të na thotë nëse kjo është jeta
Kur ti bën ta kapësh, ajo shket
E kur e mbërthen ajo zë bërtet,
Kujt ti bjeri dhjeta (është e vërteta?)
A mund të na thotë nëse kjo është jeta

Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë

Ajo tha ndihem kaq e vdekur
Në ekran kishte një star në emision
Tragjik si heroinë, shiringë e mekur
Zëri i saj tha diçka pa emocion

“të dua të dua të dua të
Bëj dashuri me ty sërish”

Kur ti bën ta kapësh, ajo shket
E kur e mbërthen ajo zë bërtet,
Kujt ti bjeri dhjeta (është e vërteta?)
A mund të na thotë nëse kjo është jeta
Kur ti bën ta kapësh, ajo shket
E kur e mbërthen ajo zë bërtet,
Kujt ti bjeri dhjeta (është e vërteta?)
A mund të na thotë nëse kjo është jeta

Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
(seks-porn-para-revolucion)
“Merre në gojë të dalësh në ekranin tonë”
Efektet anës’orë janë thelberrësorë
Ky është trans-zi-shqip-thar-ngec-jonë

Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë

Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
(seks-porn-para-revolucion)
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
(seks-porn-para-revolucion)

Voton në gjunjë dhe lind në ekran,
Ti lutesh në gjumë dhe vdes në ekran,
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë
Ky është trans-zi-shqip-thart-ngec-jonë

Ajo tha “të dua të dua të dua të
Bëj dashuri me ty sërish”

***(striktesisht per lexuesit e blogut Doppelherz)

12 Komente

shume ritem i deshperuar.

ka disa koncepte interesante mes rimes dhe ritualeve perverse te perditshme qe mbushin kete poezi. cila eshte muza ne kete periudhe te njerezimit? nga vjen valle frymezimi? nga dhimbja e kokes?

Krijimet e tua jane gjithnje te zymta dhe te pashpresa.

ajo tha "dua te dua te dua te

bej dashuri serish me ty"

 

arti, dashuria dhe seksi si rrugedalje. 

E pra,kshu thua ti. Une them qe seksi ne kete rast ishte vetem menyre per te mbuluar gjithe ate trishtim, jo rrugedalje, po maskim smiley

s'mund te jesh subversiv gjithe kohes, duhet dhe pak diversion 

Po flisje per mua, pergjigja ishte per veten. Por ja do shkruaj ndonje gje me shprese keto dite, do ta dedikoj. smiley

Ok, te shohim nese shpresa do jete aq "reale" sa trishtimi smiley

Ne fund te tunelit nuk shoh asnje dritez. Poezite e tua jane me keq ( dmth. me shpresehumbura) se lajmet me vrasje qe degjohen perdite ne tv. Zi e me zi, puu... me kujtove dhe plaken Nice tani... Ç'eshte gjithe ky pikellim e zhgenjim, sikur cdo gje ka marre fund edhe ne marredheniet njerezore?! Sa me trishtove! smiley

s'ta ka fajin tuneli, po je ti klaustrofobike smiley

Si e gjete, mer dreq?! une as ne ashensor s'futem... smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).