toka

google-earth-day-le-drapeau-non-officiel1

O nënë që harton bukurinë

Tinëz prej emrit tënd

Ne ngrejmë kështjella

Brenda ketij trupi

Qe banojme prej shekujsh.

 

Prej krahëve të ëngjëjve që ti dërgon

Ah të kisha veç një pendë

Ti ke forcën nëna jonë,

Ndaj shpëtona nga zjarri,

Dhe  gjembat e ngulur në kokë

      

1 Komente

Ja, kjo po, kjo me pelqen. Ka mendim, ka lirshmeri, ka dhe bukuri. Voilà, kaq.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).