To my Mom!!!

To my Mom!!!

Mother’s love

Her love is like an island
In life's ocean, vast and wide
A peaceful, quiet shelter
From the wind, the rain, the tide.
'Tis bound on the north by Hope,
By Patience on the West,
By tender Counsel on the South
And on the East by Rest.
Above it like a beacon light
Shine Faith, and Truth, and Prayer;
And thro' the changing scenes of life
I find a haven there.

Anonymous

9 Komente

5* 

Ta zuna ET-io! Nënat jashtështetit po hajnë dy festa.

Harrova : 8 Marsi nuk është festë smiley  do thote njoni.

Belle, po muzikë a bo kjo kartolina smiley

të lumtë syri, dora por mbi të gjitha lënda gri belle! smiley

Ps: fh, pesa pestë asht ma e ransishme smiley

E pesta s'bohet pa te katren, o ET!  smiley  

PS osht si te minority game, bo me prit te gjithe me qen "i pesti", pesa pest s'vjer kurr.  smiley 

me vonesë, me vonesë...delegatët ikën...madje pritën dhe gjithë ditën

hajt, mamire vone se kurre, i funit t'fiki dritën

prit i minute se m'duket kam qene une pesa e katert smiley

shume e embel kjo Belle

si tere mamate smiley

 pese. shyqyr qe na e kujtove si dite belle. smiley

Degjova zilen e celularit te mamit qe ne pike te mengjesit - urimet si gjithmone vijne nga Amerika... Gjithsesi, per "heroinat dhe "mbretereshat" e jeteve tona - urimet e deshirat me te mira!

Besoj se kjo poezia nga ky djali nga Librazhdi eshte shume e bukur i hidhni nje sy kur te keni kohe...Ja vlen.Duke lexuar vargjet do ju duketi sikur e keni shkruar seicili nga ju.Kalofshi nje jave te kendshme kudo jeni.

www.youtube.com/watch

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).