To blank in the fills

Then

I vomited in the bathroom

Then washed myself

Then got back and sat on the couch

And then spat blood.

~  

(more…smiley

4 Komente

1

Lost-o, belaja me poetët eshte se nxjerrin çfare i mban barku. Lexuesi nga ana tjeter, kerkon veten aty, si per tu siguruar nese eshte a s'eshte i vetem ne kete bote (zallamahi). O zot, shyqyr, edhe une paskam shokë. :-D

2

me pelqen sesi esenca e kesaj poezie vetetransformohet rrjedhshem e natyrshem (riciklimi uje-avull-re-shi) e të usht ngusht e me ngusht drejt te vetmes dalje, qe me ne fund eshte ndrydhje, e pashmangshme, LOT. Qe ne fakt ishte dhe hyrja e vetme.

sounds like ayahuasca,

 

btw, I like it.

Floro, është si puna e konfe(k)sionit - s'ke nga ja mban.

the last pair, I've stumbled upon an inexhaustable amount of DMT. smiley Thanks!

flm, bletë!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).