Tirana Diaries

This is a new project i`ve started.I will try to bring here pieces from Tirana`s everyday life.Hope you`ll enjoy.

5 Komente

Lale, un e kam shpin ke pazari.... n'paç noi menie, ma thuj shqip muve, se përnrysh, me bo me t'kap anej ka lagjja ime, t'i thy dhomët smiley

Edo, c'eshte kjo dhune, me lal? une te njifsha per njeri t'urte, ty... smiley,  Apo e ke nga inoti qe Eni s'e ka nxjerr fotografi pallatin tat, me te nxjerr mallin? Po mbase e ka ly Edi ( jo ti, te kuptohemi, ky i Yni ketu) me lulka-lulka dhe ia ka hum dinjitetin e plasaritjeve te dikurshme...?? smiley s'osht mo interesont...

Eni, urime per kaleidoskopin kryeqytetas! smiley

 

p.s. sa s'me shkon fare ky dialekti tirons... smiley

ahahaha

aida flm e dashur

po knej ka jevgjit kur do kalosh qe ta dime ? Ti bojme floket me bigutina, edhe vejme bynzylyket e florinit neper gishta, se do dalim n'resmje. Te mshijme i cike ene rrugen e deres e ta lyjme me gelqere smiley

smiley

 do bohem dhe une si fiksi do vij fshehurazismiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).