Ti zgjedh?

1 Aleanca Demokratike AD Neritan Ceka

2 Bashkimi Liberal Demokrat BLD Arian Starova
3 Lidhja Demokristiane Shqiptare LDK Nikolle Lesi
4 Partia Agrare Ambjentaliste e Shqipërisë PAA Lufter Xhuveli
5 Partia Aleanca e Maqedonasve për Integrim Europian AMIE Kimet Fetau
6 Partia Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet ADS Gaqo Apostoli
7 Partia Balli Kombëtar PBK Adriatik Alimadhi
8 Partia Balli Kombëtar Demokrat [...]

12 Komente

uuuuu si i ka bere buzet ajo bebja  smiley

E po, c'jane keto parti krejt te panjohura keshtu?! E bukura eshte se une vetem tani i lexova, meqe pashe qe nje parti PDI, kishte fituar nje vend ne parlament, por s'i bija me te se cila qe. Po paskesh qene Partia për Drejtësi dhe Integrim PDI!!!!

Ah, paskemi dhe Parti per emigrantet... po partia aleanca e maqedonasve per integrim europian c'lidhje ka me zgjedhjet ne Shqiperi?! 

Po keto partite tona jane te gjitha te dubluara...

Partia Balli Kombetar,

Partia Balli Kombetar Demokrat...

 

P.S. Do bejme dhe ne nje parti? Kemi kohe per t'u forcuar gjer ne zgjedhjet e ardhshme. Ose e bejme Mjaftin parti tani, dhe pas ca muaj bejme partine Stop. smiley

Ligji mbi krijimin e partive, e shikon se duhet nje numer  X firmataresh .

E keqja eshte se kur kjo parti merr pjese ne zgjedhje dhe numeri i votave qe ka marre eshte me i vogel se ai i "firmatarve" askush nuk pergjigjet per shkelje te ligjit.

Partit e vogla jane me fitimprurse se çdo lloj biznesi normal.

Ne Shqiperi je me i fituar , me kapitalin qe ke te hapesh nje "parti" se nje aktivitet.

Me falni per injorancen, a eshte e vertete qe ka nje parti per emigrantet, apo po tallet Ana? Se nqs ka, si i behet qe gjithe ata qe mund te kishin interes te votonin per te (dmth emigrantet) nuk lejohen te votojne?

26 Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Emigrantëve PMDE Ymer Kurti

Kristida,

eshte plotesisht e vertete, por hape dhe lexoji gjer ne fund se do gjesh ca parti qe.... te marresh vrapin neper Montreal....e mos te te mbahet fryma hic  smiley

26. Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Emigrantëve PMDE - Ymer Kurti

Abdullah Adil Omuri -   gjendet tek listat e rezultateve te  KQZ 

numri 35.

E keni pare te fletet e votimit ????????????????

Wow, s'thone kot, sa te rrosh to mesosh... Keta me siguri qe edhe votat e familjeve te tyre nuk dihet a i marrin smiley

dje ishte njeri nga shkodra deputet i nje partie te vogel, qe nuk gjente dot as votene tij dhe te gruas... dmth kishte marre 0 vota.... i binte qe ai t emos kisht evotuar as per vete...

Epo ai skishte sesi votonte per vete, se i dukej xhest i bukur, kurse familja nuk kishte aspak besim tek ai dhe se ka votuar !

Kjo eshte shume e mundur.

Epo ai ka votuar per shefin e vertete, kurse gruaja.......per komshiun? smiley

lere mos e pyet...  dhe nje here te vetme qe votova une... u be mysibet...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).