Ti pastro e un bej pis , se ke rradhen e pastertis!

Copyscape ben pune jo shaka.Eshte mjaft e fuqishme ne kapjen e rasteve te tilla.
Kesaj here u habita mjaft te shikoja nje post timin te paraqitur tek faqja Hermes News me nje pershkrim krejt pa kuptim dhe pa lidhje me kete faqe si “recetat e gjyshes” .Se per ke gjyshe e kane fjalen, hajde dhe [...]

45 Komente

Me rafte pika , te pasken vjedh supen smiley

Te kane bere dhe gjyshe pale smiley

Ajt mos e caj koken, por mire e ben qe e ngre zerin per ket pune. Avash avash do mesohen dhe hajdutet virtuale qe smund te vjedhin aq ashiqare.

P.S.1  Linku ka nje kabim dhe nuk hapet. Duhet

http://www.hermesnews.org/rubriche/3648-...

(me tre '-' dmth --- dhe jo me vije te vazhduar)

P.S.2.  Te kam thone, hap nai restorant te vogel ne Tirane. Fansat e peshkut dhe te Yummanise qe do vijne te hane aty, dalin e teprojne sa per te nxjerre shpenzimet e para smiley 

E klikova kete temen se me terhoqi batuta, e kam patur dobesi kete pjesen teatrale per femije, e ka lujt Justina Aliaj, tipin, i di permendesh edhe tani batutat...

Sa per ate fjalen gjyshe mos u merzit, se ne Shqiperi po kalove te njezetat gjyshe thone smiley jena popull pervers, i ka degjuar kenget tona folklorike, u kendohet me pathos 11 vjecareve !!!

Ulerime e thekshme! U tmerruan gjithe koleget e mi te zyres se kujtuan se c'me ndodhi! smiley

C'keni mre qe u 10 tu qesh ?

 

smiley

 Gjyshja- 1 Mar 2009 - 8:08pmkollaj me qesh me fatkeqsit e tjetrit mi Nexh.

ktyre skan çar me u vjedh. batht do u vjedhin a komkryqet smiley

flm miqsmiley

ju kam xhansmiley

ahahah o Nexho mos vdeksh.e pashe siten ala se kan heq.qekan te lezetshem kto, asnje ndryshim akoma.Nejse un ja bona "reklamen" ke faqja ime.

Siç t'kam thene ja kam vene vetes detyre ti boj "reklamen" te tilleve ne faqet e mija.dhe flm per fjalet e mira.

 

Floknaja : edhe un vdes per shprehjen , ndaj e perdora se mu duk me e pershtatshmja per kete rast.

sa per gjyshen se kisha hallin se m'thane gjyshe por sepse mu duk shume e rendomte ideja e venies te atij emri krejt pa lidhje ne vend te emrit te autorit.

Zanfi o hunderr !

smiley

 

u habitkam si nuk vodhen byreçkat me presh...qefe, qefe kjo dynjo.

Floknaja:jo se jane mudern ata preshi nuk esh gjo muderne , o shume popullore per atasmiley

 

Zanfi: lol

Komandanti PRESHIN ua la si gjelle te preferuar....Shpesh e kini tallur preshin  tani po e lavderoni.. Si perfundim kush ka pervoje  tamam- tamam  te na thote pe verteti :- C'fare eshte preshi ?

Po na hapet oreksi me gjithe keto gjera te mira ketu... se eshte dhe orar tamam per te ngrene zemer... Nje torte me cokollate nuk do t'i thosha jo tani... smiley Interesant gjithe blogu per ca si puna ime qe s'marrin fort ere nga gatimi... Thanks

Sa per teatrin e kukullave, m'u kujtua nje batute tjeter:

Tipi me daulle/ Cufo me kitare/ dhe si kengetare kemi nje gjinkalle.../ smiley

Me duket se i bera corbe te gjitha... "Trazojme... trazojme.." smiley

P.S. Une "ngordh" per te gjithe serine e mundshme te Cufove te Bushakes.

ata vazhdojne ta mbajne postimin pa piken e turpit!

Tashti mos e tepro dhe ti , se sdo qajmë hallin e supës tate gjer m'darkët smiley

smiley

smiley

Kina dhe halle te tjera  smiley

 

Leji Enka se janë të zanatit këta të Hermesit. Është një Beqir Sina aty sh i tmerrshëm. Më kanë vjedh dhe mu, po jo supë, një të vdekur! smiley

Madje ky tarallaku Beqir, kur i dërgova ankesë në adresën e tij, më ndërroi dhe gjininë virtualisht, më bëri gocë. smiley

 

Ta paska fut Beqiri o Enka smiley

Gjej vend e futu tani smiley

hihihi

Nexhi tmarrt e mira tysmiley

Une ja dergova nje mesazh atyre vallaj..

J pse s'thu ja paskan marre doren ata.

Zanfi: lol,mjeshter jesmiley

Enke, jepi moter se ata kokes e duan.

o enka,  ti mos u merzit goce, ka dhe me keq,  une kam pare ne nje forum kosovar nje tregim timin, postuesi e kishte postuar si krijimin e tij, po shyqyr thuaj qe ate tregim e kisha botuar me pare tjeterkund me emer e mbiemer dhe nuk u shqetesova shume smiley

Ndersa ne nje te ashtuquajtur konkurs letrar per prozen e shkurter, emri im figuronte  qe kishte qene ne jurine e konkursit !!! i dergova nje e - mail asaj faqes letrare ku i thoja qe une nuk kisha marre pjese ndonjehere ne jurine e atij konkursit etj etj... dhe ata me thane qe nuk dinin gje, e kupto c'behet ketej nga atdheu goce? te tjere hane kumbulla e te tjereve u mpihen dhembet... 

e kane zanat bashkeatdhetaret tane o enka me rrjep. per ata shyqyr qe eshte zbulu interneti. pse vetem kjo palo hermes? ti ke shekullin e Kokedhime miljonerit qe vjedh prej CNN e agjenci te tjera lajmesh e s'i ben sycka terr hic.

belte: flm lal

 

flokenaja: po edhe per mua njesoj  eshte se e kane vene si shkrimin e vet jo timin.

po me ty paskan lene nam

 

gjembi: e vertete o gjemb dhe e di.por se paku une jua bej "reklamen" e merituar kesisoj .

Floknaja shikoje pak se ça pergjigje me erdhi mbreme pasi i shkrova nje mail ne adresen e tyre ne net:

Më vjen shumë keq por mbase keni ngaterruar adrese. Unë adminstroj (x vend s'po ja shkruaj ketu) dhe per ate mbaj pergjegjesi te plote. Aty ne supat i marrim me leje ose nuk i ham fare. Per hermesnews contactoni ndonje tjeter.

 

fol po deshe

Enka, ketyre qenka t'u gatush ndonje corbe si ajo per Stefan Bardhin, dhe t'jua japesh me dhune lol.

Sorry, honey smiley.  Na merziten bakllavane e peshkut ...

do rrosh ma shume se une Monda smiley

Eni, provo mi me i sha me rob shpije, ca i ke ato emaile me gjithe endukate smiley

Ose mallkoi : ju ngecte supa mu ne fyt !!

Ose jua hengert supen dreqi ne bark smiley

 

Nexh gatimi im tjeter do ta kete emrin "i dru mas shpine " smiley

Po po,

por futi i cike vaj recini ke ingrendientet gatimit qe do te te vjedhin, demek si gjelle me kalori te uleta smiley

Dhe pasi ta hane, mos te guxojne as te kolliten smiley 

lol ..yess

Nexho ma myte mamin tu qesh.ke tfala smiley

boll mi na ngatrrove me mamat, dreq.

Ngela tuj i myt. Timen prej merzise dhe merakut, taten prej gazit.

halle halle qo dynja smiley

hajt per hajer ju qofte gjithesesi ! smiley

Mos na thuj nga ato llafe Tushe, se mezi qe te kemi smiley Ne te njejtin azil plakash do perfundojme, mos u bej hic merak smiley 

Dhe meqe te gjeta ketu, postet/mendimet keto ditet e fundit sikur i ke me nje doze merzije.  Ose kthehu Tushe, ose kshu mos shkruj, se te kemi sheqer e kripe te peshkut, e jo limontos : )

xoxo both u girls smiley

smiley

Ku di une mi. Por ta nigjoj llafin ty, dhe ta besoj. Une shkruj si tma japi truni i lajthit per momentin. Nuk e kam ne dore. Nqs me le keto 2 options, une zgjedh mos me shkrujt ma se ndryshe sdi si ta bej.

smiley

 

Tushe, une te dhashe dy opsione, por ne fakt s'u tregova dhe aq e sinqerte lol.  Se ne fakt vetem nje ke smiley.  Kthehu ne Tushe e na sheqeros sic e di vete ti, pa leri ato te tjerat. 

smiley

uff,

m'xune ngushte. Detyre t'vshtire m'ke dhane shoqja delegate.

smiley

Po sikur te bejme nje deal, qe ne vend te ksaj qe kerkon, une te hudh ca tekste kengesh interesante nga gurra popullore katunare ???

 

whatever puts a smile on your face honey smiley

xoxo

Mire,

ka darka mund te bej premieren smiley

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).