This fleeting life

This photo was shot in a very old train station in Turkey,Istanbul.I called it : `this fleeting life`.Actually this photo is part of a project i have started.In this project; i wanna emphasize the `fleeting` side of our life and the unbearable lightness of living especially in urban areas.This set is very strange since sometimes it bears optimistic and sometimes pessimistic feelings on the the

25 Komente

Eni, eshte shume e bukur, tek e fundit si te gjitha fotot e tua. Kap ca caste te vecanta, ca detaje, qe pakkujt do t'i shkonte nder mend. Percjellin shume ndjenje fotot e tua, jane te gjalla, packa se te ngrira njehere e pergjithmone ne te njejtin pozicion.  Ke nder mend te hapesh ndonje ekspozite, apo do te besh dicka vetem per ne internet? Nese po, do te vija me shume deshire ta shikoja. Suksese! smiley

aida flm shume.deshira eshte e madhe per ekspozite mbase ne te ardhmen do te beje dicka, te shohimsmiley

flm per komentet rreth fotovesmiley

Tipike e Enit, kjo! Sidomos me ate "blurred person" ne levizje... ja hapsh naj ekspozite nga manahattaja, jarabi...En-o!

How like a winter hath my absence been/ From thee, the pleasure of the fleeting year/ What freezings have I felt, what darkness seen/ What old December bareness everywhere!

Ai personi qe shihet turbullt ne shkalle me kujtoi Shekspir-in. Foto shume e bukur!

Ujk romantik?! Ti duhet te jesh nje perjashtim ne llojin tend... smiley

Aida,

perrallat me ujq qe ke pare ne vegjeli te kane lene shije te hidhur per sojin tim. Ne jemi pershtatur me kohen dhe tani po kthehemi ne ujq metrosekuale per te terhequr prene ne kete krize ekonomike.

Ehu, genje sa te duash ti,( po shok me dhelpren je, xhanem smiley )  po une e di, me ka thene mami mua,  ujku qimen e harron, por zakonin s'e harron... smiley

ps. ma shpjego pak kete "metroseksuale", sepse me duhet dhe per dicka qe po perkthej tani. mund t'i gjejme nje fjale shqip, apo ta le keshtu? thanks

Ujku qimen e nderron por zakonin se harron.se ku e kam degjuar kete shprehje.

Po ty pse te djeg, ti je Mjalte, c'ne ti me Ujkun? smiley ( mbase per ndonje asocim idesh, mund te ishe pergjigjur po te kisha permendur Arush Dudushin, por ujkun... mah! )

Pikerisht,ujku me mbron nga Arush Dudushi.

Nderro tutor, Mjalte se ndonje dite, do te te haje dhe ty... ( s'e kam fjalen per kete ujkun tone, e)

Eshte ujk apo koala?

Gjithsesi ne dalje pak nga tema (Aida, me mbeshtet ne kam te drejte), ajo foto ET, me kujton nje pjese nga "Dashuria ne koherat e koleres" te Markezit, kur thote qe burrat rrinin ulur ne prag te shtepive, per te ajrosur testikujt e medhenj, qe dukeshin si femije te pergjumur nga kolera.

Me c'kam kuptuar une, nje ujk metroseksual (me fal per gabimin ne shkrim dhe faleminderit qe e korrigjove) eshte: kryesisht nje mashkull qe mund te duket sikur eshte homoseksual, por qe ne fakt eshte heteroseksual. Pergjithesisht qytetar, kujdeset per look-un e vet, kerkon te jete sa me i paraqitshem fizikisht dhe te beje nje jete sa me te permbushur e te bukur dhe shpenzon kohe e para per t'ia arritur ketij qellimi.

Nuk e di c'term mund t'i jepet ne shqip, por kjo edhe ne anglisht eshte nje fjale e re, te cilen e ka sjelle vete zhvillimi i jetes mashkullore. Ndoshta dikush mund te jape ndonje sugjerim.

metroseksual është varianti i zhvilluar i çunit të mamit. (simas meje)

ujku shume cool kjo ..

flm

Pergjithesisht qytetar, kujdeset per look-un e vet, kerkon te jete sa
me i paraqitshem fizikisht dhe te beje nje jete sa me te permbushur e
te bukur dhe shpenzon kohe e para per t'ia arritur ketij qellimi.

dmth rrun leshin e kurrizit ?  smiley

photo-353

http://www.peshkupauje.com/2009/04/blogo...

E madhe, Tushe! smileysmiley

Oh Tushe, me kenaqe! Meshkujt po, ne ujqit jo, se pastaj do te quheshim baldosa a ku e di une c'tjeter lloj kafshe.

wow! astonishing..will buy the poster...

mu duk si fragment teatror ku njerezit luajne nje nga 3-5 rolet e tyre te perditshme/natshme ne jete.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).