Thirrja drejtuar shqiptarëve

 
 

 
 
Ismail QEMALI, Botuar më 1900
 
 
Nuk dëshirojmë turbullira dhe ngatresa, nuk duam të prishet paqja në mes të kombeve që janë në gadishullin e Ilirisë. Dëshirojmë vetëm dhe kërkojmë me gjithë zemër bashkimin e farës shqiptare, përparimin e saj si në punë të mendjes si në lumturi të jetës dhe në begati, që të jemi mjaft [...]

1 Komente

110 vjet me pas, ska nevoje fare per tu modifikuar thirrja.

Ky quhet "perparim" jo shaka smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).