Thellë nën dhê

Thellë nën dhê
një thërrime diell mbjellë….

Nuk di nese do të shpojë dot
koren e ashpër të tokës
dhe katrahurën e rrënjëve.

Mbi tokë …një florë kaq e ndryshme,
ndërsa fruti që e polli
po aq paarritshëm larg

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).