The Hours

nga martian haemoglobin x

I dashur Leonard. Ta shohesh jeten ne sy, gjithnje, ta shohesh jeten ne sy dhe ta njohesh per ate qe eshte. Se fundmi  ta njohesh ate, ta dashurosh per ate qe eshte, dhe pastaj, ta braktisesh. Leonard, gjithnje vitet mes nesh, gjithnje vitet. Gjithnje dashuria. Gjithnje oret.

Sa i bukur eshte njeriu? Sa [...]

5 Komente

"You can't find peace by avoiding life..." nje nga frazat e ketij filmi qe me eshte ngulitur ne koke. Shume i bukur. Nje nga filmat qe mund te konsiderohet ne lartesine e librit mbi te cilin eshte bazuar. Jeta dhe mendja njerezore jane fort te koklavitura, te punojne rrengje, te ngrene kurthe qe nuk mundesh kurrsesi t'i shmangesh.

është një film qe e kam parë disa herë, nuk mërzitem ta shikoj prapë. Më duket tepër komunikues si film, ndonëse tronditës.   Nga të paktët filma që të bën ta vesh trurin ne përdorim, dhe sikur ta shohësh per herë te 100-të. Unë isha skeptike për Kidman, për nje rol te tillë, megjithatë nuk ishte keq. Gjithesesi M.Streep i jep klas cdo filmi qe ajo e cik smiley

Ajo skena ke stacioni trenit smë shqitet nga menja :

"rather die in the violent jolt of London than stay in the quiet Richmond"

 

He mi Deizi, s'qenkam e vetme jo, dhe ti ne nje vorbull me mua je... Per Meril Strip - nuk kam fjale... "Afrika ime" pa te do te ngjante si film shkretetire.. smiley

ëhë, në fundjavë po e shikoja tek "Music of the Heart" , që është bërë këtu e dhjetë vjet përpara. Sa shumë energji pozitive që përcjell.  Për mua futet tek artistët që vërtetë edukojnë dhe që e bejnë artin edukues smiley

 

po ate skenen e N.KIdman me T.C te pasqyra e mban mendsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).