The caucasian chalk circle

all photos : © Eni Turkeshi PhotographyYesterday i had the chance to watch Bertold Brecht`s drama `The caucasian chalk circle` performed by the students of Academy of Fine Arts of Albania, acting branch.My cousin , the lovely girl on the picture above was performing toosmileyIt was their diploma performing and everyone was a little stressed but they managed perfectly to transmit the emotions and

2 Komente

En, foto te bukura. Te kam kujtuar mbreme ne darke, se pashe nje film shume te bukur, qe kam pershtypjen se duhej te te kishte pelqyer dhe ty. Nje familje greke qe banonte ne Stamboll, nje djale i vogel qe i pelqente te gatuante me ereza shume, si turqit... kishte nje shoqe turke, per te cilen gatuante, kurse ajo vallezonte per te... Titullin s'e di, sepse e kapa me vonese... Por kur jepte pamje nga Stambolli, me kenaqi... smiley

p.s. E kontrollova tani: titullohet "A touch of spice".

flm Ana smiley

po e di ate film dhe me pelqen shume dhe mua madje kam shkruar dhe ne blog per te smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).