TEKNOKRACIA E GABIMIT

 
Pak ditë më parë, i thirrur për të dëshmuar para Komitetit për Mbikëqyrjen dhe Reformën Qeveritare të Dhomës së Ulët të Kongresit Amerikan, ish Presidenti i Federal Reserve Alan Greenspan pranoi se u kishte besuar së tepërmi aftësive vetë-korrigjuese të tregut të lirë, dhe nuk kishte arritur të parashikonte fuqinë vetë-shkatërruese të huave hipotekare të papërligjura.
Greenspan, që [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).