Tashmë një vit në blogosferë.

.

. Pa asnjë prapamendim, më duhet të pranoj se mes të tjerë " mbretërish pagëzues ", lindja e blogut " Përjetësisht të Panjohur " u asistua dhe u shpërblye nga magjistari " Peshku pa Ujë ". Para një viti, në shtator të 2007, sapo kisha përfunduar redaktimin e një libri homonom prej disa qindra faqesh dhe rastësisht, rashë në gjurmët e një një shkrimi të F. Lubonjës, lidhur me rishkrimin e

11 Komente

Xixa,

Falemnderit që i ndan shkrimet me ne. Dhe jetë të gjatë e të shëndetshme blogut!

Or po ti rrofsh e qofsh se me te vertete te lexojme pa te lene komente....I shtofsh keto menyra te argumentuarri si keto per Skenderbeun , tu mprefte pena per sa ke fryme ne interes e te mire te Shqiptareve . Jeni te gjithe te mrekullueshem dhe do te lartesoheni te tille ne se  nga analiza e punimeve edhe e studiuesve te para 90 deri ne lashtesi  do te niseni nga nje fillim i tille......

"Po lexoj (ose ka thene ) filanin.Nje emer i nderuar dhe teper i respektuar ne punen e tij . Por mendoj se burimet e reja dhe metodat e studimit te avancuara ne teknologji etj etj .............

Dhe ne te kundert ne se hasni fillime skifteresh tip Glasianesh te sotem mendoj se do duhej te fillonit ( si te deshironi Ju dhe kultura qe perfaqesoni) por me e sakta eshte ......

"Po lexoj nje bushmenas te habitur pas shkelqimit te coprave te xhamave me ngjyra . Edhe mund te debatohet por nuk ja vlen per hir te nje injorance e paragjykimi te tejskajshem qe i karakterizon """".... 

 

Xixa,

Ti vjen gjithmone ne castin kur ka luhatje te madhe besimi ne blogosfere. Me te tille lundrim ne shqipen e ne mendimet e tua, mua per vete me jep nje justifikim te forte kur pyes veten: "Perse e klikon peshkun"?

Faleminderit!

 

Xixa , pa shume brengosje per ata kalimtaret e nxituar  qe ndoshta, ne rrugetimin e tyre virtual, ndalojne nje copehere ne blogun tend , lexojne, dhe... ikin pa nje koment, duke mbetur Perjetesisht te panjohur. Eshte e njejta gje me ate bujkun e palodhur qe hedh faren e mire, gatuan buken dhe ata qe  e shijojne ,  ndoshta kurre nuk arrijne ti thone: Te lumshin duart(mendja) smiley (Pak i sforcuar krahasimi)

Kam patur ndonje rast  qe ne pamundesi per te tejkaluar sintezen e mendimeve  dhe, mbase edhe nen presionin e tiranise se kohes, kam bere nje copy/paste fet e fet nga Perjetesisht ...dhe e kam sjelle  ne komentet e Peshkut.

Referencat e mira gjenden edhe ne kete oqean te pafundem virtual....

Xixë,

Je ndër të paktet burra qe i kane ngel peshkut, me burrëri në të shkruar, komentuar, me kjartesi smiley ne mendime, i qendrueshem ne tezat e tua, perhere te argumentuara ne menyre te plote, te fisme, elokuente dhe njekohesisht te thjeshte.

Secili flet per vete, por, per mua, mundet qe mos bie dakort me ato qe ti thua, ama eshte absolutisht e pamundur te formulosh ndaj komenteve dhe shkrimeve te tua ndonje pergjigjje agresive, sulmuese, qesëndisëse, tallëse apo larg qoftë ofenduese. 

Kjo sepse ti ndjell respekt i dashur. 

Jete te gjate blogut, dhe jetes blogiste smiley

 

Xixe, ndoshta jam hyj ne kategorine e njerezve qe te kane lexuar dhe s'kane lene koment, por kjo s'do te thote qe s'mbetesh i vleresuar per punen dhe per shkrimet cilesore qe ju keni sjelle nepermjet blogut tuaj.

Nje gje qe kam vene re dhe te cilen e cmoj dhe me ben t''ju respketoj akoma me shume eshte menyra sesi ju ruani qetesine ne diskutime, edhe kur njerezit nga ana tjeter shpesh here ju kane ofenduar me fjale.

Ju pergezoj dhe uroj jete gjate blogut dhe personit qe miremban kete blog.

 

Respekte!

xixa, t'i ka thënë të gjitha Nexhi  smiley.

Është gjithmonë kënaqësi të lexoj shkrimet tuaja (me gjithë vuajtjen që më krijon leximi në sfondin blu smiley) dhe uroj që të kesh të na japësh akoma për shumë kohë.

Nje nga bloget me me vlere qe mund te ekzistoje ne blogsferen shqiptare. Te pergezoj per vullnetin . U shtofshin vitet bashke me ne, lexuesit.

 Edrus, ke te drejte per sfondin...por xixa do t'i marri parasysh dhe keto smiley

Të nderuar miq, dashamirës dhe lexues,

Ju falemnderoj për vlerësimet dhe fjalët e ndjera, ju falemnderoj para së gjithash për durimin e të lexuarit dhe mundimin e të shkruarit. Përgëzoj edhe administratorët e Peshkut për iniciativën e paraqitjes të blogjeve tona në faqet e tij si edhe për punën e mundimshme të moderimit të komenteve tona, jo gjithmonë të barazpeshuara.

Përshëndetje të gjithëve

Xixë të më falësh për harresën. Urime dhe për shumë vjet në blogosferë.

Meqë ra fjala; ju adminët shikojini njëherë të lidhjet e blogjeve nuk është vendosur lidhja e Xixës dhe e Xha xhait aty.

Keni harruar pa vendosur dy nga bloget më të mira, në gjithë blogosferën.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).