Supe me karrota dhe portokall

Siç e dini jam nje fanse e supave ndaj sot po vi serish me nje recete supe kete here disi me te ndryshmesmiley
Meqenese perhere preferoj te bej gatime me perime e fruta te stines ; edhe kete here preferova te sjell diçka te tille.
Per kete supe shume te shijshme ju duhen (Per 2 [...]

20 Komente

smiley   i papam je  smiley  

PS Enka, a nuk po te sjell naj ide kjo... psh kur i gatun sup atij "qafthymit"  smiley   me e suLprizu, me ja von germat e emrit ke mesi pAjates  looool....  thuj ishalla s'ka naj emer te gjat shum... me c'rast akronimi bo pun...

hajt se po e provojm` i`her, meqe qenka knoq Zanfi smiley

Examiner paska bo i Kabim shtypi...  smiley  

do jet noj shqiptar ekzamineri mer Çim  smiley

supa doli e zeletshme shaum. Flm Enka (oh c`u knoqem tu u knoq!) smiley

Sot kemi supe me abetare smiley

Shkronja "S".

Sokoli ka bere supe te mire.
- A eshte e mire supa Sokol?
- Po Zanfi, supa eshte e mire. Ajo eshte me perime. Ato i kam
lare une. Zanfi, eja te hash supe me ne.
- Po Sokol do vi, po me la mami.

Supa me patate, karrota dhe rrepa te ben mire!

M'kujtove i thuthuq te klases par te "kushtrimi liris" (fajin per "kujtimet e vegjelis" i ka flor hida qe sjell kshu gjonash, po hajt mo); ishte germa "sh". Lexoje ti, i thot zjusha (shkrimtare kjo):

ene ky i shkreti (i maj men dhe emrin, llAgorit...): "Tharra ben th...th...th..."  smiley   

hmmm m'kujtove një bashknxënësin tim Çimo, ai bojte: Thabani tharron me tharrë  smiley

 

Gjys panine 8 Kernacka ene i spec diges

 

 

 

 

Dhjete qofte te lokali Two stars bojn 10 dAllar'. Jon ene me mir se ke Tymi.

Vreje ene gelerine, Zanfo. Bojn edhe koka kto (boshnjak thot i zoti punes sikur osht); kukurrec nuk bojn. As tave dheje. ... Rakia e Skraparit eshte e "Zaberzanit" - kom hap syt kur e pash, fut mes ca shlivovicash e rakish lindore qe e germezojne ne "J" fjalen: RakiJa pra.

PS qofteve ktu i thon Cevapi.

  ....     smiley  hihihiiii  ... sa e keqe qe bohesh ka i her... pa mYshir'... mir mer... as salce kosi, nga kjo qe te merr menien nuk bojn.... ja ke e qita ene ket te dhon konfidencJale per boshnjakun...

Seriozisht: zili ju kom!!!

Ju sikur po nalojshit ene ushqimet etnike mer... lat nom, thuj atij t'lega nordit.

Ne vitet e xerrikshme '71, me tregonte i shok, jon pas shit "tasqebap ne leter" te Vollga. E pysja po si ishin mer Gen (kshu e qujn at shokun); lere lere, thojte, i mshtillshin me alu-foglia ene i piqshin t'meshtjellme... ehhhh, e myllte, athere qante qeni petulla...  smiley

 

PS Zanf, si e kon pas qujt nji kengtare shkodrone qe u denu n'festival te 11? Kom gjiF kto dit qe du me e kujtu, se ashu ra muhabeti, dhe me m'vra s'mvje n'men...

Mbas ketij yshqimi ,direkt majasell !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).