25 Komente

Belle, a do t'i shkonte si sfond ose kolone zanore "Primavera" e Vivaldit? Une i perfytyroj dritaret celur, fllad i fresket qe vjen nga deti i kthjellet dhe i kalter dhe nje prehje... prehje e pafund...  ( a ndoshta per kete kam nevoje une) smiley

Aida, edhe mundet, por kjo foto eshte pak si e zymte per ate kolone, ka tjeter emocion brenda. Pranvera e Vivaldit eshte pikerisht ajo qe po thua ti, me perdet qe i merr era, me diellin qe shndrin, me bukurine e pranveres, me cicerimat e zogjve, me flladin e eres qe te ledhaton fytyren...smiley

Provoje me kete dhe me thuaj nese te pelqen smiley

Ndërsa unë do të propozoja la colonna sonora di "L'ultimo tango a Parigi" smiley

..ndersa une do sugjeroja kengen "I'm blue dabadi dabada..."

Foto e lezetshme.

Gjergji, ja sugjerimet i lejohen veç njonit kshu qi mos boj gafë per debadi debada smiley

Belle, me kete e mbarova nje pakete cigare per sot. smiley

Që të paktën kur të vish në moshën time, të japësh vetëm sygjerime... dhe të mos pendohesh për kohën e harxhuar vetëm në kompiutër smiley

Bellë, po vetëm se je ti mer dreq, se vallahi, po t'kish qenë nonji tjetër, që e ke bo kët dhomë si me qenë dhoma e Thought Policit, t'gjithën Blu.... do t'kisha kap me shqelma smiley

Edrus, n'fakt perdet jane ngjyre kremi, edhe muret jane si electric blue smiley

Belle,

konaku jot eshte ky ? Ene mo nigjo Edin se i ka nel ne menje Marlon kr Tango qe ne rinine e hershme.

Dy vjet foli rinia e asaj kohe per ket film se nuk kishte pa Tele Norba me kanoce hic pranej . smiley

Koth, eh çer ti bosh kamunistit se mezi e ka peshku ene i falet qe jeton në të kaluarën ene kujto me mall ato vite...

p.s. Tele Norba me kanoçe hihihih smiley

Ik re dreq, se e ka dhënë festivali i filmit europian tek jugosllavi smiley

 Me nje siluete femre ne sfond me nepermendi Tunelin e Ernesto Sabatos

yllo kjo esh nje nga fotot e tua me te mira

@Viktoria, heres tjeter do realizohet me siluete sepse e kam patur ne mend dicka te tille. smiley

@Enka, rrofsh e dashur! smiley

@Edrus, e kam pare si kenge edhe me pelqen. Kur ta mesoj, ke ndermend te me shoqerosh me kengen labe smiley

Me duket mua apo sfondi pas dirtares eshte modifikuar me photoshop,se me duket shume strange ne ngjyra...ne konture.

atmosfere e kendshme gjithsesi

Jo s'eshte modifikuar. Qielli ishte ne nje ngjyre miske roze/blue dhe po ta vesh re, perballe dritares eshte nje ndertese me ngjyre te kuqerremte/tulle.

Sdq, flm!

 

zhaku, do e degjoj ne shpi, se ma kane prere youtubin ketu ke puna smiley

Flm per Debussy smiley

Belle, me knaqe me qetesine e fotos....te jep pershtypjen sikur eshte mengjes heret fare...meqe andej nga ju pranvera vjen me shpejt, mezi pres fotot ala belle qe te te dal nga letargjia e dimrit,..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).