-solo ndërmjetëse-

*** 
Kam këpucë të reja,
Kam këpucë të reja
Kam këpucë të reja
Kam këpucë të reja
Kam këpucë të reja
Kam këpucë të reja
Kam këpucë të reja
Ndaj dua të shmang rrugën.

  

***
Në radio dërdëllisin
Paguhen për këtë
Tv-së ia kam shuar zërin
Me duar e këmbë mundohen
Të më tërheqin vëmëndjen.
Por jam përqëndruar
Mbi prerësen e thonjve
Sfidoj estetikën
Në kufi të dhimbjes.

  
  
*** 
Numëroj yjet
Rreshtoj arsyet
Sa shoh nuk janë [...]

6 Komente

Me pelqen si perdoret ritmi per te dhene ne fund te strofes "le coup de grace."

Ore, Xhekja, nga behet?

Xhekja...Besoj se as ai vetë nuk e di smiley

Dhet's uaj german porn iz end rimejns dhe fajnest form of art!

hahaha  smiley

amen tu dhet!

fh, pse 7?

Cuditerisht, ne impaktin e pare, kur pashe te rreshtuara te njejtat fjale, s'e di pse sakaq isha e bindur qe ishin 7, dhe i numerova, dhe ishin 7. Ndoshta jane te ndryshme udhet qe na shpien tek i njejti perfundim ne lidhje me 7-ten, por nganjehere sado te mundohesh, nuk i shmangesh dot mekateve kapitale. smiley

Diku kam lexuar se e vetmja menyre per t'u cliruar nga tundimi, eshte t'i jepesh tundimit. me duket se e ka thene Oskar Uailld.

 


Ka gjetje shume te mira.

kam kepuce te reja - ndaj dua te shmang rrugen.

ti ngul kembe ne nje toke te levizshme

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).