Skënderbeu


Trokit mbi foto për të parë madhësinë origjinale.

për realizimin e këtij mozaiku kam shfrytëzuar këto 2 foto :
Skenderbeu

Me prit e ngjit përftova këtë

Krjimi i mozaikut bëhet i mundur duke shkarkuar falas KËTË program.
Falenderoj fotografët e grupit Fotografë Shqiptarë
në Flickr për përdorimin e fotove të tyra të bëra në Ditën e Pavarësisë së Kosovës, 17 shkurt 2008.

Type rest of the post here

11 Komente

O eT djali! E kom i fryk qe do me (ose do na) morin per folklorik, delirant, kombetarist primitiv, mendjengushte, te paditur, pa kulture debati, eksklamativ, rrote kandari (fjale e re kjo per ate gurin peshes se kandarit, por hej, a jena a s'jena krijues), militantist te verber, mitoman, fodull, arrogant, cmirezi, sektar, khmer rogue, komunist, brigadier, tallash, tamil, marksist, trockist, manall, autarkist, sherrxhi, shqiptar trushkulur-kafkembyllur-kokeqoshe-hundekrrut, te ardhur nga transilvania duke i rene nga ishujt azore, me shume derrasa mangut, codon-prishur, me fibrioze cistike, pankreas-shkaterruar, mbjelles lulkuqesh mbi mure, hapes plagesh te vjetra, Moisinj qe zbritem nga mali per te bere plazh ne Golem, cer te dush ti, pa problem, po une ty prap kom me te thon mozaikce: RROFSH!    RROFSH!    RROFSH!    ......    + 100000^100000x(RROFSH!) (ne menyre deshirore, qe pervec ndonje gjuhe klasike dhe shqipes, te tjerat me nder teje i vijne onash....)

ncuq nuk ta them!

 

They are not beautiful: they are only decorated.
They are not clean: they are only shaved and starched.
They are not dignified: they are only fashionably dressed.
They are not educated they are only college passmen.
They are not religious: they are only pewrenters.
They are not moral: they are only conventional.
They are not virtuous: they are only cowardly.

They are not even vicious: they are only "frail."
They are not artistic: they are only lascivious.
They are not prosperous: they are only rich.
They are not loyal, they are only servile;

not dutiful, only sheepish;
not public spirited, only patriotic;
not courageous, only quarrelsome;
not determined, only obstinate;
not masterful, only domineering;
not self-controlled, only obtuse;
not self-respecting, only vain;
not kind, only sentimental;
not social, only gregarious;
not considerate, only polite;
not intelligent, only opinionated;
not progressive, only factious;
not imaginative, only superstitious;
not just, only vindictive;
not generous, only propitiatory;
not disciplined, only cowed;
and not truthful at all
—liars every one of them,
to the very backbone of their souls.

Te lumshin duart o mjeshter, o ilustratori i peshkut!

smiley

 

eT Rrofsh bukur shume bukur.

Shume i bukur mozaiku eT. smiley

 

folklorik, delirant, kombetarist primitiv, mendjengushte, te paditur, pa kulture debati, eksklamativ, rrote kandari (fjale e re kjo per ate gurin peshes se kandarit, por hej, a jena a s'jena krijues), militantist te verber, mitoman, fodull, arrogant, cmirezi, sektar, khmer rogue, komunist, brigadier, tallash, tamil, marksist, trockist, manall, autarkist, sherrxhi, shqiptar trushkulur-kafkembyllur-kokeqoshe-hundekrrut, te ardhur nga transilvania duke i rene nga ishujt azore, me shume derrasa mangut, codon-prishur, me fibrioze cistike, pankreas-shkaterruar, mbjelles lulkuqesh mbi mure, hapes plagesh te vjetra, Moisinj qe zbritem nga mali per te bere plazh ne Golem

Pune e paqme. Une nuk e dija (well! se kisha menduar ndonjehere!) se mund te beheshin kaq kollaj ne kompjuter.

eT, nuk e dija... nëse të dua fort ty se isha i dashuruar me motrën tënde (Manjolën smiley )... por tani po e shikoj që: Manjolën e dua sepse të kam dashur dhe të dua më shumë ty smiley

 

Mozaiku me pelqeu ,por me shume akoma lumi i Emigrantit....Shume bukur....

Kur themi Mozaik kuptojme kokrra batthi , dhe kur themi Koker Bathi nenkuptojme eT. Lakonik , mjeshteror dhe "i vetem e i pa shoq" ...te pakten tek Peshku...te pakten ne kete fushe smiley Pesedhjete !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).