Skënderbeu – The warrior king of Albania

nga Darien Levani
The warrior king ( Mbreti luftëtar ) është një dokument interesant mbi Gjergj Kastrioti-n, një nga ata që po prisnim prej shumë muajsh, realizuar nga shoqëria Illyria Entertainment, me një operacion shumë të vështirë.
Është gjithmonë pak e vështirë për mua të  flas për prodhimet shqiptare, për arsyen e thjeshtë se dëshiroj natyrisht që [...]

6 Komente

E fillova, pashe gjysmen dhe e hoqa me vrap se ma shpifi. Eshte mire qe ceshtje te ketilla te mos trajtohen ne menyre kaq amatore, pavaresisht deshires se mire.

Nga nje ane jam dakord me ty mirepo...duke qene se te ne mungon shume kjo lloj pune, ndoshta me mire nje video e bere ne menyre te diskutueshme se sa asnje video.

Sidoqofte dokumentari ka gabime te pafalshme.

E ke perkedhelur kete dokumentarin, sikur ta kishte bere ndonje kusheriri yt i pare, i ke rene anes e anes, sikur do ta lendoje... Po thuaje ore, troc, dokumentari nuk ben nje lek, se ato qe thote ai dok. i dine dhe bebet ne kolipocka...

se ato qe thote ai dok. i dine dhe bebet ne kolipocka...

Sic e thote edhe autori i blogut, dokumentari eshte bere per spektatoret e huaj qe s'e kane haberin ku eshte Shqiperia, e jo me se kush ka qene Skenderbeu. Nuk ka pas si qellim te beje zbulime te reja historike.

Me c'di une, qellimi i autoreve ka qene qe t'a jepnin ne History Channel ketu ne Amerike.

Jo mer po pse ...une jam per inkurajim e jo per shkaterrim.

O Llukan, kete filmin sikur ta kishe pare me humor te siguroj qe do ta kishe adhuruar. nuk e di kush e ka realizuar, por me film qesharak s'kam pare ndonjehere. dhe se dyti, me mire mos te behen keto lloj xhirimesh amatore qe kane pretendime, pasi keto me shume e prishin imazhin e heroit tone kombetar.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).