Simone de Beauvoir dhe beteja e pafund.

nga Daniela Nazarko

-“Si duhet uruar ne keto raste?”
Degjoj pyetjen dhe me nje veshtrim plot ironi rri ne pritje te nje pergjigje familjare .
-“Epo me nje djale atehere!”

Nuk eshte e rendesishme qe kalendari thote qe vitin 2000 e kemi kaluar prej kohe, ja ku erdhi edhe urimi qe sipas tradites i duhet bere nje cifti ne [...]

1 Komente

Nje nga shkrimtaret e mia te preferuara, aq me teper shoqja e jetes e Sartre, mbi koken e te cilit betohem.

Nje nga veprat e saja autobiografike me te goditura eshte Une mort très douce. Kam derdhur kova lotesh duke e lexuar.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).