SIMFONIA E TRETE

 
Vizita që grupi i Kontrollit Punëtor dhe Fshatar ia bëri Orkestrës Simfonike të Operas së Tiranës koincidoi me një periudhë intensive provash të kësaj orkestre, për premierën e Simfonisë së Tretë të Beethoven-it, të mbiquajtur “Heroike”.
Grupi drejtohej nga shoku Keno M., axhustator pararojë në Uzinën “Dinamo”, erudit autodidakt dhe veprimtar i shquar në qendrën e [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).