Si do ta kishim dizajnuar flamurin tone ne Sydney International Food Festival?

Për të brenduar Sydney International Food Festival,  studioja e marketingut WHYBIN/TBWA nga Sidnei, Australi, ka implementuar një strategji interesante të krijimit të  identitetit të festivalit ku imazhin e flamujve të vendeve pjesëmarrëse e krijon me anë të copëzave të ndryshme të ushqimit. Shqipëria nuk ishte pjesëmarrëse, por edhe sikur të mirrte pjesë do të isha kurioz të dija se si do dukej flamuri ynë kombëtar?!!!

Shperndaje kete artikull:

21 Komente

nji pras do kishte mjaftu smiley

 Dy gjymsa pule te pjekme, ngjitur me njera tjetren (ku te dyja i ruajne qafat) ne nje fushe groshesh qorre (te kuqe).

 Del fituese. Te tjera sygjerime nuk i vine afer.

O sa kam qesh! smileysmiley E papame!

Mishi ne hell, te perbrendshmet kukurrec.

Monda, ashtu do ishte flamuri lab! smiley

Epo c'i ben nami syckave smiley.

Sa mish ne hell hengre ne "Laberi", Ana?  Jazek oktapodi dhe sepjet me kackavall smiley.

Pershendetje, e dashur smiley

ne rregull je se nuk i thone kot : mish i kuq !

pra si flamuri jone smiley

e kape fullanxen moj, se ta plotsova kurkesen apo e ka mshi admini ?

E kapa fullanxen, por me than te drejten, me mire ta kishin pjek n'hell se sa ta lakonte ajo cupka.  Me keq se Simon do ta kisha torturu nese do kishim dhe na eksfaktorin ton smiley

Gjithesesi, se mos mbetem borxh me ty, hugs & pershendetje smiley.

o ti rrofsh,

po ke ngatrru, se leket me skafe si kena bo ne prej EL por ca te tjere  smiley

hihihi

Tushe, thjesht jutubova "kenge elbasani" ene s'pashe me tej detajisht.  Sikur me zuri syni ca mure keshtjelle, edhe thashe jam n'rregull, qe tapit e Tushes smiley.

Ti lulke me poshte, mos na mpleks me "laberine" e Semanit, he te kam rixha smiley

Po rri o Monda rri, se gjyshi im e ka pasur shpine mu ne Shesh te Flamurit... lool

.

Tushe, po s'i dite ti kto xhevahire te Elbasanit, kush do i di? 

Kape dhe nje tjeter, para se te na terheqin veshin adminat per meselen jashte teme ... apo s'jemi jashte teme, se flamurin e bejme edhe me meze, raki, dhe jutubin ne krye te odes smiley.

Pershendes edhe lulken tjeter te Semanit (Ana, fjalet kyce jane "gjyshi e ka pas&quotsmileysmiley.

www.youtube.com/watch

allall Monda allall

po kercejme ne zyre tani smiley

Ana kerkon pune ne zyren tende.  Ia kane blloku jutubin, edhe accessories e tjera te tenetit smiley.

ska ven thuji.

jutubi osh vetem per shefa.

ene ke zyra ime jemi kaq shum shefa, praktikisht secili osht shef, kshu qe snjelet mo asi therrime per Anen  smiley

 

Eh, ma di hallin ti mua,  smiley  Prandaj s'po ndihesha une, zuna i cep dhe po haja thonjte nga inati e po perfytyroja tushen me shami n'koke t'u kercy tan qejf... smiley

jo mi Ana cne,

une shamine se ve n'kry.

jemi kaq liberale ke zyra sa shamine e vesh si pune minifundi , ene kshu karxejme n'zyre smiley

opa opa

smiley  smiley  smiley

smiley

  Dhe une budallaqja qe mendoja ndryshe... smiley

Epo, si tha xha Bakua teto Ollges: "Qumeshtin ia pini fshatit, mishin ia hani, po djemte nuk ua doni per dhendurre" smiley

Nejse, une e kisha per "pjesen" time te Laberise. smiley

10 kokrra groshe ne forme rrethore dhe ne mes nje kokerr hurdhe.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).