Shqipëria përballë luftës - Marrja e pushtetit (7).

.

. Që të nesërmen e mbarimit të luftës, pasi bëri një analizë të parë të disfatës së tij ushtarake dhe të shpartallimit të tij politik, Balli Kombëtar arriti në përfundimin se partia Komuniste dhe lëvizja e saj e rezistencës së armatosur kishin maninë e keqe që më përpara të godisnin Ballin dhe të eliminonin nacionalistët shqiptarë

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).