Shkoder in the snow


Yes the snow has come.

It was forecast for Thursday but it has been snowing non-stop for the last 8 hours...and the forecast is for more snow during the night and tomorrow.

The kids love it, it makes a great photo...but I would rather a beautiful warm Spring day!

This is the heaviest snow fall that i can remember for a good few years, so I cannot complain. In fact my boys once asked me why it never snows in Albania like it does in Scotland!
I told them , no-where snows like it does in Scotland!!

I'm sorry for those of you living abroad, because Shkoder is looking beautiful and peaceful tonight!

17 Komente

I'm sorry too, Collin! smiley Wonderful pictures! Well done!

Bukur fare fotot dhe bukur duhet te jete atmosfera. Bora mbulon pislleqet dhe i zbukuron qytetet tona.

Por ishalla kane drita, gaz dhe dru me u ngrof. Se vallai jena popull fukara, nuk kemi takat per te ftohtin.

O zot bone diell per fukarane !!

Thame ftohti ere, spo na ngrofen brinjet qy prej nje jave  smiley

brrrrr

Sa bore paska rene....Edhe ketej po ben qamet t'ftohte,,,,,Te pakten ngordh mikrobe ,viruse e semundje.....

O zot bone diell per fukarane !!

HAHAHAHAHA!!!

O Tushe, une kam nje teori per k'to qe u krefen k'tu! Winter Blues i thojne amerikont'. Anej nga fundi s'un duro njeri!

Tashi, per kyt: "Bone zot di'll per fukarane" falemnerit shume!

M'kujtove ate kongen e Shqipnise s'Mesme:

 

Jalla u bosh, u bosh behar

Te gjithe shoket shkojne n'jeshil

Dimni jem s'paska t'maru smiley

Hame pime, pime e rrime

Na shkoi nata gjo spo dime

NA shkoi gjysma nates - e

Leu ylli drites -e

Leu ylli i drites - e

Ra ne mal te Selites -e

Rrofsh moj Kumja e Likes - eee

smiley 

smiley

O Jorgon, jorgon i ngushte

Jorgon vija vjia

Si s'mi m'love

muve

Ti, shpatllat e mija

 

O Kanil, kanil garipi

Ti qe nuk bon drite

Mos kallxo se c'u bo son'e

Kur te zbardhet dite

Amon,

Kur te zbardhet dite!

smiley

Jena ne dimen, n'terr eshte nata

Vjen nje burre i forte,

Trup vigan me shale te gjata

Dhe brekushe sport

Tue ndjek rrugen n'kater anet

burri simpatik

Per me ndimun tan Tirana

Se cka ka n'ibrik smiley 

smiley

Salep i ambel, salep i nxehte

urdheroni myshterinj

etj etj

smiley

Dhe e fundit qe mbyll programin per sonte smiley :

N'dy sahati t'nates

Rrak-e-trak komshija

Çile Zegjyneja e lales

Jam une, Shyqyrija

: P  smiley 

N'at barrake

Mulu me d'rrasa

thojne rrin nji burre i gjate

N'at barrake

Mulu me d'rrasa

Hyjshin nuse, goca t'reja

Nuk ju dukshin syte e ballit

'ka cercafi e ferexheja

 

Rri mi dreq ku hiken! smiley

Edhe nja dy konge ene e lejme!

ho pra

jepi shpejt se po rri dhe 5 min per ty smiley

smiley smiley

Po ti mrrokell ke nai shortcut button per tek vjershat e degjenerume te popullit tone hihihi ?

smiley smiley 

Nejse, mo, une po hiki, shume e tundume nga ferexheja. Neser na kerko skllavopronari me qene qiqer ene me e pas menjen ke llaci dhe tullat smiley Se ka ra ene leku shume keq, jo per gjo

smiley

Bofshi naten e mire, endrra te arta smiley

Vetem kongen e cifligut a Tushe?

E di a s'e di?

Dul llafi, none

Dul llafi

Dul llafi ne ciflik

Se Halimi none

Se Halimi ka zone mik! smiley

Qysh e deroni, qysh e deroni?

Ju o Meleq?

Per ket pune o none

Per ket pune

Allahun kom Shahit! smiley

 

Hik, hik! Se s'du qe t'gerthasin nesre! smiley

Not-e-mir!

Jo se dija pisllukun tat smiley , por di ket kengen e trimerise smiley

Xhaferr Belba o me pushke te gjate

Nuk o djale qe mbyllet me grate smiley 

smiley

 

T'rafte pika Mrroklle qe m'hoqe gjumin smiley

Meqe m'ke respektu, 'ne m'je pergjigj "brom" une tesh po t'jap versionin e gate (gjate) te kanges:  smiley

O erdh nji derr

O mu bo' havale

Merrni ma co-

Merrni ma coni

Oj ne mejtep

Mos e deroni

Mos e deroni

Ju o Meleq!

 

O mora vesh

Qe je semunet

Kasten erdha

Kasten erdha o me te pa

O nreji kryte

Nreji kryte mos i ngresh kurre

 

O dul llafi ne ciflik

******

 

Meqi ma bane qoken tamam,ene une, si milet qe rron vec per te mos u fulliq neper qoka, po ta hudh i dhitmijeleksh ke gryka gerrnetes ene po t'pershnes per sonte smiley

http://web.quipo.it/juljan/1000_leke_para.JPG

Tush, m'vje keq po duhet me t'lane tesh! smiley

Filloi sporti!

Naten e mire!

Ua vertet qenka 1 ora....Naten miq! Paçi ku me u nroh jarabi!! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).