Shkarko PINK FLOYD – The man, Live at Amsterdam 1969

Nje tjeter rubrike qe mungonte. Here pas here germojme perla Live, si The Man nga PF, e j’ua sjellim
Eshte pak i mistershem ky rregjistrim, dhe nje thesar nga ata qe -  fansat e PF e dine mire -  kane humbur rruges. Behet fjale per nje koncert mbajtur ne date 17 shtator 1969 ne Concertgebow, Amsterdam, [...]

6 Komente

Ah nuk e di si me paska shpetuar kjo tema... e kam kaluar kete pasdite te nxehte ne shoqeri te albumit Animals qe personalisht e konsideroj nje nga perlat e PF.

Pigs on the Wing (part 1)

If you didn't care what happened to me,
And I didn't care for you,
We would zig zag our way through the boredom and pain
Occasionally glancing up through the rain.
Wondering which of the buggars to blame
And watching for pigs on the wing.

 

Pigs on the Wing (part 2)

You know that I care what happens to you,
And I know that you care for me.
So I don't feel alone,
Or the weight of the stone,
Now that I've found somewhere safe
To bury my bone.
And any fool knows a dog needs a home,
A shelter from pigs on the wing.

Het Concertgebouw ne Amsterdam eshte nje nga tre sallat e koncerteve me te mira ne bote ne nivel akustike. Cfare ndjesie do kishte qene te ndiqje karafilin live aty... smiley

Ti tironacalling, je fans i Fredi Mercuri me duket, cdo qe perzihesh me PF? lol

Pastaj duke pasur shume bashkepunetore ka lennardian, queensa, cavein, barretian, dynalista...i kemi te gjithe!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).