Shfletim jete

Dje kam njohur një njeri të mrekullueshëm. Një palë sy të zinj, të gjallë, plot jetë, flokë të zinj të shkurtër dhe teksa flet, lëviz kokën herë pas here si për t’u dhënë më tepër forcë fjalëve.
Ky njeri më ka mahnitur me forcën dhe guximin e vet, me dashurinë e madhe për jetën, me gëzimin [...]

6 Komente

o ç'i ke bere vetes me kete;

Po, nuk jam dhe aq e bukur, punë e madhe fort, nuk e kam konsideruar ndonjëherë bukurinë e një femre më të rëndësishme se sa inteligjenca e saj.

qe pastaj te vazhdosh me kete:

Nuk jam aq e zgjuar...

 

smiley  smiley

pertej shakase, monologu me veten eshte i domosdoshem here pas here...

 

 

 

O femije kryenec, une vertet jam gjysme patriote me Belulin, por tjeterkund doja te dilja dhe jam e sigurt qe ti e ke kapur... smiley

Sa per bukurine, as flockat e ujerave dhe zanat e malit nuk ma marrin dhe per zgjuarsi.... ah, nuk gjej dot me ke te krahasohem... smiley

p.s. autoironia na ben mire here pas here...

Dhe sa per ta filluar diten mbare...

Proverbi afrikan origjinal:

Ogni mattina in Africa una gazzella si sveglia, sa che dovrà correre più veloce del leone o verrà mangiata. Ogni mattina in Africa un leone si sveglia sa che dovrà correre più veloce della gazzella o morirà di fame. Ogni mattina in Africa non importa se tu sia un leone o una gazzella l'importante è che tu cominci a correre".

Edhe nje per "Belulin"... meqe na pelqen: E mban mend kete me poshte?! 

Pdor: "Tu, o mio eletto, ti guadagnerai il pane col sudore della fronte"

Aldo: "(piagnucolando) "no, col sudore della fronte, no!"

Pdor: "Si! emigrerai, e romperai le balle ai popoli del nord"

Aldo: "(piangendo) "no, i popoli del nord, no!"

Pdor: (rivolto a GiACOMO) "E tu! tu.... tu, partorirai con dolore! questa, è la parola di Pdor".

Giacomo si lamenterà "non mi preoccupa tanto il parto, piuttosto mi preoccupa l'accoppiamento!"

aide te ngacmova pakez... smiley mos e "vra" mendjen... shkrimi me pelqeu vertet smiley

p.s

mua me pelqen me shume ky versioni me poshte;

non importa se tu sia un leone o una gazzella l'importante è che tu morirai smiley hihihihihi

se harova

pesen e  pare ta kam dhene une smiley

Ogni Mattina in Africa, una gazzella si sveglia, sa che deve correre più in fretta del leone o verrà uccisa. Ogni mattina in Africa, un leone si sveglia, sa che deve correre più della gazzella, o morirà di fame. Quando il sole sorge, non importa se sei un leone o una gazzella: L'importante è non essere rincoglionito

http://www.bastardidentro.it/node/view/6555

s'e di a del videoja, po eshte shume e lezetshme! smiley

ana , ai eshte ungjilli im smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).