Sallate me lakra, molle & karrota

Lakra eshte nje nga perimet me te preferuara dhe nga dieticienet per shkak te vetise se saj diuretike.Por jo te tere e duan lakren dhe shijen e saj.Ketu po ju sjell nje recete sallate me laker qe e kam mesuar ne Turqi.
Shpresoj t`ju pelqeje.
Per kete sallate ju duhen :
Gjysem lakre e bardhe
1 molle
dy [...]

34 Komente

5* Enka

ps: fli Çimo fli  smiley

jo mer, jom qut. po kapitalisti....   smiley  

e lash ene ktu i shenj', per shonc, si ato te muri i madh kinez nga studentat post-moskovite post literaturnaja zhurrnall...skoje...  smiley 

ahahah rrofshi cuna smiley

me kenoqet

ta ka hap shqYPeria oreksin , ske cthua smiley

lum si ne per kuzhinieren e peshkut e tu bofte dita imije smiley

Jam pak skeptike per mustarden, por molla ama del shume e mire ne sallatra.

Nji pytje ka salla : Po me ftua ne vend te molles a thu bohet e mire qo sallate ?

flm rrusho smiley

edhe une mustarden se kam shume qef por ktu shkon.

me ftua se kam perdor nai here lale por duhet provu smiley

me qi u bo pytje pergjigje: po me shalqi bohet Enka ?

shalqiu o mekat me e bo sallat, se vetem me buke me djath haet smiley

mirë, mirë smiley

po me e bo Reqel smiley

a osht mekat ?

jo, jo. me zhapën bëhet gogja reqel.

Nuk bohet reqel, bohet gliko dhe oh, sa e mire qe eshte! Ime eme e qan, te lepish gishtat! smiley

...ah ket fjalen po kerkoja dje, e mazalla se me vinte ne mendje...
po me duket se eshte Liko dhe jo Gliko ...

Liko eshte ne gjuhen popullore, por ne gjuhen letrare eshte gliko... te pakten, keshtu e kam lexuar dhe u habita dhe une kur e pashe, se e dija liko.

s'dini gjo ju,

bohet dhe reqel dhe liko smiley

Likoja eshte per pordhe, per te qiras misafiret.

Reqeli bohet me kusi, mbeshtillja aty gjithe zhapen e shalqirit, preje me copa te vogla si te vije doresh ene jepja kalamajve te xejne gapzherrin smiley

Kjo sallate me cfare gjelle shkon?

me tarator smiley

Nuk po tallem. Du me e bo njeher neser, por nuk e di se me cfare gjelle shkon me mire. Apo ju hani vetem ket sallate se doni me u dobesu?

mire o mire

une psh do thoja shkon  me tave me bamje dhe mish qingji smiley

...pse do pjate te pare, te dyte e te trete ti eeee???  smiley

Bomjet skane dale akoma ne pazar. Po bomjet jani shkojne me sallate me baze kosin.      smiley

hihihi

po nigjo pra, e bojme kshu, lene sallaten dhe boj tarator, se simas teje shkon me te gjitha edhe e ke kollaj gjellen smiley

Per mu kjo sallata me lakra e karrota shkon me gjelle te pjemke  te tave, turli., bamje, mish furre nuk e di. Por me dicka te furres shkon per mu.

Kuptohet dhe me nji damixhan vere nga mbrapa smiley

...ose boj shume nga kjo sallata, mbushe pjaten nja 2-3 here, edhe zeje se hongre sallate e gjelle edhe omelcin bashke, pa u lodh shume neper gatime smiley

 

po deshe me u lodh pastaj: merr ca patate zieji i çik ( sa te mundesh ti heqesh cipen lehtshem), pastaj priti feta feta rrumullake (sa gjysma e trashesis se gishtit tat te vogel smiley ), hudhi me i tepsi qelqi, hudhi siper qumesht krem deri ke gjysma tepsis, futi ne furrederi sa te behen, dhe nja 10min para se te behen totalisht, qiti nga furra hudhi siper djath te grire, futi prap ne furr deri sa te shkrij djathi edhe te mari n gjyre si te arte smiley
(tadaaaa kjo quhet gratin dauphinois smiley )

Po edhe taratori per mua sallate eshte. Une sallate i them cdo ushqimi qe shoqeron gjellen.

E gjeta, me ka ngel ca mish qengji ne frigorifer e neser do ta boj nje tave kosi ne furre. Kjo gjelle nuk do sallate, por shoqerohet vetem me nje koker qepe te thate. 

dmth prap me kos ee

hahaha

kosmania smiley

ka ra i here berberi n'kos e nuk del mo smiley

me i kokerr qepe e ? pranej te kthe gruja kurrizin ty, se qelbesh ere qepe smiley

O Mone po ne kohen e Dulles kosi na ka majt gjalle e na ka dhone ene fuqi, ka qene ene gjelle ene sallate, ene long (dhalle) per me shujt etjen. E thojshim jo pa mburje se ne darke hajme pak, nje got me kos me pak buke e kripe. Pranej une kom respekt per kosin dhe mundohem ta fus gjithanej.

Po kafen me elb a e mban mend? E perdornim si caj e njynim buken.

uff

tani po bojshim gallate, mos na e co muhabetin ke fukralleku.

luj prej venit, o zot shqyqyr qe u shporren ato kohe...

E provova. Sh e kendshme. smiley

Edhe "dressing" me mustarde vertet interesant.  Nuk ma priste mendja te me pelqente (isha ca skeptike ne fakt, se une jam per vaj ulliri e kripe, e shumta nje cik limon. s'i dua hic keto salcat qe bejne kendej per sallatat , me trishtojne. lol).

Nje opcion me sh per kete vere.

Rrofsh!

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).