Rrotullime rreth shpirtit

Eja , hape syrin e shpirtitEja,hape syrin e shpirtitpa shikoji keta te dashuruar smileyi jane rrethuar krejtesisht si nje zemer e vetme,si kane marre formen e nje shpirti pa duar e pa kembe Jane me te qeshur se nje bahcese nje trendafil.jane me te drejte se dituriame afte se vete mendjame te lire se selviaMe te kthjellet e me te qarte se uji i pavdekesiseJane perhere lozonjare si atomet. Dielli eshte

2 Komente

"Jane mes gjembave , por si trendafila.Jane brenda burgut , por si vere.Jane brenda baltes ,por si nje zemer.Jane brenda nates , por si nje mengjes,"

Vargje shume te bukura, En. I mesova permendesh dhe nuk lexoj me asgje tjeter ( politike a sociale qofte) per sot. S'dua ta prish shijen e ketyre vargjeve.

vertet edhe mua me bene shume pershtypje.dhe mendoj se s`ja vlen te mbash mend asnj mynxyre qe na rrethon duke pasur kete.

cheerssmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).