RRJETET KOMPLEKSE

nga Eni
Në diskurset aktuale politiko-ideologjike për zgjidhjet e problemeve të mëdha të së tashmes dhe së ardhmes modelet ekonomike që përdoren për referencë e me të cilat zhonglohet në diskutime nga më të ndryshmet janë shumë të thjeshtëzuara.
Kjo, në kushtet kur një pjesë e mirë e shoqërive të zhvilluara po lëviz me shpejtësi prej të paktën [...]

1 Komente

Se pari mendoj qe cdo iniciative qe sjell nje mendim te ri duhet pergezuar. Tema eshte mjaft aktuale por me duhet te pranoj se idene e gjej ende te pashtjelluar mire dhe argumentet mbeshtetes duket sikur jane ne kerkim e siper. Rreth 4/5 e artikullit konsiston ne 'literature review' e nuk sjell asgje te re per personat qe kane lexuar te pakten 2-3 artikuj mbi 'qytetin e informacinit' apo 'shoqerine e rrjeteve'. Kjo nuk eshte domosdoshmerisht gabim por e theksoj sepse hipotezes se biologjia mund te jete shkenca qe ndihmon modelet ekonomike i eshte lene shume pak hapsire. Nderkohe hipoteza, qe ne fakt ne dukje eshte interesante, serviret si e vertetuar.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).