Rreshta për

Rreshta për Lee
(per F.)
E dashur Lee, po të shkruaj shqip, në gjuhë të huaj,se ti nuk para i do fjalët, prandaj ndoshta dhe të dua,Por vala, kur lë gjurmë, vjen tjetra dhe e fshin prapë,S`janë fjalë, po shkumë, trumcakë gri, hiri pagjumë, që vatrës, në kllapi kollen varr, cicërojnë ngjirur gjak,Gjak vellokuq nusesh, kuq si [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).