Romani “Thertorja Pesë”, i autorit amerikan Kurt Vonegut

Romani “Thertorja Pesë”, i autorit amerikan Kurt Vonegut, e thënë varfër, na rrëfen historinë e Bill Pelegrinit.  Historia nis nga pjesa e fundit e Luftës së Dytë Botërore, ku Pelegrini zihet rob diku midis Luksemburgut dhe Gjermanisë. Nëse ndjekim rrjedhën logjike, por jo kronologjike të romanit, në të përfshihet periudha në të cilën Pelegrini transportohet [...]

5 Komente

Pergezime kujtdo qe e ka botuar, roman me se i keshillueshem

Eshte e habitshme mungesa e referencave, e kam vene re, sa here qe flitet per nje liber, nuk dihet as kush e ka botuar, as perkthyer, as vitin, as çmimin (ne rast se eshte artikull promovimi).

Nuk e di pse. Ketej eshte praktike e zakonshme pune : a jam duke folur per nje liber ? OK, mbaroj shkrimin dhe ne fund shkruaj :

Kllup Halldup, Thartira 5, ed. Shpate Kasapi, Tirone, 2009, f. 243, 700 leke.

______

Keshtu jane zakonet kendej.

Falemnderit, ulrich. U habita pak me emrin e shtepise botuese "pika pa siperfaqe". S'kisha degjuar ndonjehere. Por me vjen shume mire qe eshte botuar, dhe shpresoj qe te vazhdoje me autore te tille.

Ok, bravo çunave se e paskan publikuar me ne fund! smiley

Peshq, "Pika pa siperfaqe" eshte nje shtepi e re botuese dhe ky eshte libri i pare qe nxjerrin ne qarkullim. Behet fjale per nje nisme personale djelmsh te rinj, pa nji pare n'xhep, por me shije dhe deshire te mire.

Sinqerisht suksese!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).