RISHËRIMI

Pas një kritike të ashpër në Plenumin e Lidhjes së Shkrimtarëve dhe të Artistëve, thuhej se skulptorit Thoma T. po vinte rrotull një ndëshkim më kobzi, sidomos ngaqë përmendorja kushtuar të rënëve të Mulletit, vepër e tij, ishte akuzuar si kubiste dhe çmontuar brenda natës, për t’u asgjësuar.
Ishte koha kur Diktatori po kërkonte ethshëm prova [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).