Rip – GM

….ndriçimi dhe renja e General Motors…. Nr 1, shembulli i arritjes dhe ndriçimit, sot nuk eshte gje tjeter veç nje « ish » Fundi i gjigandit te makinave…. 100 milliards $ (70,8 milliards € ) ne 4 vjete, 3 mujorshin e pare te 2009 ka humbur 10 milliards $  shitja e nje aksjoni ne prill 2008 = 17 [...]

9 Komente

General Motors nuk është e njëjta gjë si General elektriks… kjo e fundit merret me ndricimin, ndërsa GM merret me automobilat " src="http://s.wordpress.com/wp-includes/images/smilies/icon_razz.gif" />

zylo

 Nuk ka vdek ore! Ben kot. Pune avokatesh!!!

ene vlerat e aksioneve avokatët ja kan nryshu? dmth me i bo i favor Fiatit qi ta bleje pa pare? smiley

P.s: dihet qi ush punë avokatash... me e majt m'rregëll ene me sindakatat merikone... se megjithse jan kapitalista ene e urrejn kamunizmin, kur vje puna me fol me sindakat e ktyne t'maqinave, ene n'Amerikë e pysin veten dy her politika smiley

Ajo qe ka me shume rendesi eshte qe GM-i i nacionalizuar (60% qeveria amerikane dhe 12% ajo kanadeze) pritet te shkurtoje 21 milione vende pune!

Me ta pa Kothi që thua 21milion vënde pune, të bëri helaq... i tako që nji në 4-5 veta të punojë vetëm për GM në gjithë kontinentin Merikon smiley

hahahha ed ke te drejte, na eshte bere kotherja so gogoli, madje per nder te kotheres mund t'i themi edhe kokoli.

eshte 21 mije jo 21 milion.

GM - ose Government Motors.

Tani kur te prishet makina rruges, duhet me marr ne tel shtepine e bardhe a si?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).