RAISON D’ÉTAT

Kompozitori i njohur Llambi H., autor ndër të tjera i këngëve korale “Me ty Parti” dhe “Kënga e shkrepëtimës”, kishte studiuar në Konservatorin e Moskës dhe aty ishte njohur edhe me shoqen e vet të jetës, pianisten ruse Ruslana R., me të cilën ishte kthyer pastaj në atdhe, pas diplomimit triumfal në 1957.
I njohur në [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).