Pse kur bëhet fjalë për dollarët dhe armatimin, identifikojmë SHBA-të?!!!

… sepse:
Sipas burimeve të gazetës njujorkeze , ” New York Times” , ShBA-ja ishte exportuesi më i madh i armëve në mbarë botën për vitin 2008.
Kontratat e lidhura për tregtinë e armëve ndërmjet  ShBA-ve dhe vendeve  tjera në botë , e kapin shifrën prej 37.8 Miliard Dollar ( 26.4 miliard euro) gjatë vitit 2008 [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).