Provimi i fundit

Pak më shumë se dy fjalë përpara se ta shkarkosh.
Përshëndetje!
“Provimi i fundit” është një tregim i shkruar këtu e katër vjet më parë. Që të jem i sinqertë as që e mbaja mend ta kisha shkruar. Diçka me ‘të fundit’ e mbaja mend dhe mbaja mend edhe diçka që kishte të bënte me ‘shkollën’, por [...]

1 Komente

Kam lexuar dhe me mire nga Enkeledi e me kane pelqyer. Ka nje stil te rrjedhshem, terheqes dhe per kohen qe mund te jete shkruar ky tregim eshte interesant. Doriani, me vjen keq ta them, por duhet te kete pasur ndonje derrase mangut qe me pare dhe narratori s'ka faj fare ne kete mes.

ps. M'u kujtuan ca poezi qe une i kisha shkruar ne gjimnaz dhe i dija te humbura, kur nje dite ia gjej fletoret e mia sime motre ne dore. Ime eme i kishte ruajtur se "kushedi, cupa nje dite do t'i botoje..." Qesha si budallaqe, kur i lexova dhe thashe shyqyr qe s'me kishte marre zoti mendjen e t'i kisha botuar... Po qe jane kujtime te bukura, jane ama! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).